• Producent: Bulova
  • Kategoria: Zegarki męskie

BULOVA to znana i renomowana, amerykańska producent zegarków z bogatą historią. Początek marki datowany jest na rok 1875 kiedy Joseph Bulova otworzył niewielki sklep w jubilerskiej części Manhattanu - najbogatszej dzielnicy Nowego Yorku.

marka błyskawicznie zrewolucjonizowała branżę zegarków, Bulova jako pierwsza marka na świecie wymyśliła zegarek naręczny a modele Accutron, były pierwszymi elektronicznymi zegarkami. Czasomierze z logo Bulova stały się oficjalnymi zegarkami używanymi m.in przez NASA i jako pierwsze znalazły się na księżycu.

Bulova stała się pierwszą marką zegarków wykorzystującą swój wizerunek w reklamie filmowej i telewizyjnej a przez lata była także tzw „Gift of State”, czyli prezentem, jaki Prezydent Stanów Zjednoczonych wręcza innym państwowym przywódcom czy dygnitarzom z całego świata którzy odwiedzali Stany Zjednoczone.

Model BULOVA 98A177 to tradycyjny męski zegarek napędzany przez japoński mechanizm automatyczny zasilany ruchem ręki. Koperta prezentowanego modelu wyprodukowana jest ze stali szlachetnej niepodatnej na korozję złoconej zastrzeżoną technologią PVD, natomiast pasek produkowano z gumy.

Zegarek dzięki tarczy typu skeleton, a także szklanemu dekielkowi daje możliwość obserwowania pracy mechanizmu. Całość tarczy ochrania szkiełko szafirowe które jest oporne na zarysowania. Atrybuty ZEGARKA: -MECHANIZM: samoczynny 8N24 - nie potrzebuje baterii.

Nie potrzebuje też cyklicznego nakręcania. Żeby działał wystarczy nosić go na ręce. Balans automatycznie nakręci sprężynę, która później wprawi w ruch wskazówki -REZERWA CHODU: Maksymalnie 42 godziny; -ilość KAMIENI: 21; -KOPERTA: Stal Szlachetna złocona trwałą metodą PVD (różowe złoto); -TARCZA: rodzaj skeleton z widocznym mechanizmem i indeksami w odcieniu różowego złota; -PASEK: Gumowy koloru czarnego; -OBWÓD PASKA: Całkowity mierzony wraz z kopertą: 22cm; -SZKIEŁKO: Szafirowe; -WODOSZCZELNOŚĆ: 100m ( w zegarku można pływać); -WSKAZÓWKI FOSFORYZUJĄCE: wskazówki w zegarku zostały pokryte powłoką fosforyzującą, która po naświetleniu w dzień - subtelnie podświetla się w ciemności; -INSTRUKCJA OBSŁUGI; -OPAKOWANIE: Oryginalne opakowanie BULOVA; -OKRES GWARANCJI: 2 lata;

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Zegarki męskie